Indiánský dětský den

Vyšlo to tak, že na Mezinárodní den dětí k nám zavítali Indiáni ze ZUŠ Evy Randové. Oslavili jsme tedy den dětí po indiánsku.

den dětí

Za zvuku bubnů a flétny tančila Indiánka na naší zahradě tanec, který představoval indiánské rituály i let ptáků. Hádali jsme, co jednotlivé pohyby představují.

den dětí

den dětí den dětí den dětí

Vyzkoušeli jsme si, jak hrají naše originální hudební nástroje. Nacvičili jsme si s Indiánkou rytmický tanec a poté jsme se odebrali k dalším dvěma Indiánkám, u kterých jsme si vyzkoušeli hru na flétnu a zacházení s různými typy bubínků.

To vše jsme předvedli před naším školkovým totemem, který vyráběly děti s paní učitelkami ve všech třídách a od dnešního dne se stal ozdobou naší zahrady.

den dětí

Vystoupení Indiánek se nám moc líbilo a těšíme se na další spolupráci mezi naší školkou a uměleckou školou.