Mezinárodní den dětí u Rybiček (1. 6. 2020

Zakletá smutná princezna darovala Rybičkám kouzelná trička, která je zavedla do říše pohádek, kde měly plnit různé úkoly a tím ji vysvobodit.

princezna

trička trička

U Smolíčka stavěly parohy, hledaly jelena, a poté zvířátka rozdělovaly do skupin podle toho, kde žijí. S koblížkem na pánvičce musely projít slalom mezi zvířátky. Šípkové Růženka ztratila růžičky, děti je sbíraly do košíčku a trénovaly počítání do deseti. U Karkulky pak hledaly červené předměty, vyrobené z různých materiálů.

slalom slalom

Nakonec děti navštívily perníkovou chaloupku. Hledaly perníčky se zvířátky nebo s obrázky, které začínají na určitou hlásku.

křížovka

U každé pohádky na děti čekala hádanka a luštění křížovky. Tajenka je zavedla k pokladu. Dětem se moc líbily korálky od Zlatovlásky a dobrý perníček od ježibaby.

korálky

perníček

Den dětí jsme si společně moc užili.