Provozní řád školní jídelny

Vedoucí ŠJ:           Hrušková Lucie

Kuchařka:             Králová Marcela

Zásady provozu

• Provoz  ŠJ se řídí Vyhláškou č. 48/1993Sb., ve znění pozdějších předpisů a hygienickými předpisy.
  •  Jídelníček je sestavován na základě zásad zdravé výživy.
  • Základní vyhlášky a předpisy jsou k dispozici v kanceláři vedoucí školní jídelny MŠ.

Provoz ŠJ

Pracovní doba od 7 – 15,30 hodin

• Vaří se pro děti ve věku od 3 do 7 let
  • Výdejní doba jídel :             Přesnídávka             od   8,00 hod.

Oběd                          od 11,30 hod.

Svačina                      od 14,00 hod.

Jídelní lístek

Na každý týden je vyvěšen na nástěnce stravovny, v jednotlivých šatnách a na

www.ms-malatova.cz

Výše stravného

Výše stravného je určena předpisem ředitele školy a činí:

děti

od 3 – 6let  30,- Kč

děti

(které dosáhnou ve školním roce)

7let    35,- Kč

Přesnídávka   6,- Kč

Přesnídávka 7,- Kč

Oběd            18,- Kč

Oběd           21,- Kč

Svačina          6,- Kč

Svačina         7,- Kč

Placení stravného

• Placení se provádí platbou v hotovosti vždy 2. středu v měsíci, stravné je nutné uhradit nejpozději do 20. dne v měsíci, platbu je možné provést hotově v budově mateřské školy nebo převodem na účet mateřské školy.
  • Termín je vždy vyvěšen na nástěnce stravovny ve vestibulu MŠ.
  • Pokud rodič nebo zákonný zástupce dítěte nemůže z vážných důvodů dodržet stanovený termín, JE POVINEN BEZODKLADNĚ INFORMOVAT VEDOUCÍ JÍDELNY A SJEDNAT SI TERMÍN NÁHRADNÍ.
  • Nedodržení termínu či náhradního termínu je považováno za porušení školního řádu a na tomto základě může ředitelka MŠ po předchozím upozornění rodičů nebo zákonných zástupců dítě vyloučit z MŠ.

Přihlášky ke stravování

• Vyplní se nejpozději v den nástupu dítěte do MŠ.
  • Přihlášky ke stravování jsou součástí osobních dokumentů dítěte.

Odhlášky ze stravování

• Na přechodnou dobu se provádí v kanceláři vedoucí stravovny nebo přímo u  třídních učitelek osobně či telefonicky, SMS každý pracovní den v provozní době MŠ.
  • Oběd lze odhlásit  pro následující den, neodhlášený oběd je strávníkovi účtován
  • První den neplánované nepřítomnosti dítěte v MŠ se považuje za pobyt v MŠ a tento den má dítě nárok na stravu.

Vyúčtování na konci školního roku

• Bude provedeno u strávníka na základě ukončení školní docházky, přeplatek bude vyplacen v hotovosti v září daného roku.
  • Ostatním stávajícím strávníkům bude ponechán přeplatek pro příští školní rok.

V době prázdnin, případně celodenního výletu všech dětí z  MŠ popř. mimořádného ředitelského volna

• V těchto dnech jídelna nevaří a každý strávník je automaticky odhlášen.
  • O termínech strávníci budou s předstihem informováni na nástěnce stravovny ve vestibulu MŠ a na webových stránkách www.ms-malatova.cz

Dotazy, připomínky

Dotazy, připomínky, případné problémy řešte ihned přímo s vedoucí školní stravovny, popřípadě s třídní učitelkou.

Diety a alergie na potraviny

• Pokud zdravotní stav dítěte vyžaduje speciální režim stravování, jsou rodiče povinni předem a osobně tuto skutečnost projednat s ředitelkou školy a vedoucí školní stravovny.
  • Na základě lékařského vyjádření lze sjednat písemnou dohodu o stravování  mezi zákonným zástupcem a ředitelkou mateřské školy. Stravování dítěte však nesmí být v rozporu s platnými hygienickými vyhláškami a předpisy a nesmí narušovat chod školní jídelny.
  • Alergie na potraviny je nutné projednat s ředitelkou škola a rovněž nahlásit písemně třídní učitelce nejpozději v den nástupu do MŠ.
  • Při výdeji jídel se kuchařka řídí vystavenými kartičkami s alergiemi pro jednotlivce, ty jsou barevně rozlišeny dle barvy třídy.
  • Případné záměně jídla je předcházeno tím, že talíř s potravinovým omezením je označen příslušnou kartičkou se jménem dítěte a specifikovanou alergií.

V Ústí nad Labem dne 20. 8. 2018

Vypracovala:   vedoucí školní jídelny