Bramborové dopoledne u Rybiček (7. 10. 2020)

„Princeznička na bále, poztrácela korále…..Honzík běžel za horu, nakopal tam bramborů.“

Bramborové dopoledne u Rybiček

Kde roste brambora, jaký má tvar, barvu, co všechno z ní můžeme připravit? Děti se dnes o bramborách dozvěděly spoustu věcí, zacvičily si s nimi, vyráběly panáčky bramboráčky, ježečky, bramborová tiskátka, vyzkoušely si hod do koše, či změřit pomocí brambor svou výšku.

Bramborové dopoledne u Rybiček

Bramborové dopoledne u Rybiček - děti tvoří z brambor Bramborové dopoledne u Rybiček - děti tvoří z brambor

Prolézt tunelem bylo skoro jako dostat se za brambůrkem pod zem, kde on i jeho kamarádi bydlí.

Děti vše zvládly na jedničku, což jim připomíná bramborová výstavka v šatně.

Bramborové dopoledne u Rybiček - výstava Bramborové dopoledne u Rybiček - výstava