Sluníčka
Motýlci
Rybičky

Dýňování na farmě Pidimidi (21. 10. 2021)

Ve čtvrtek 21. 10. pro nás ke školce přijel speciální autobus, naskákali jsme do něj, připoutali se a vydali na cestu plnou dobrodružství.

Po asi sto zatáčkách doprava a doleva jsme se dostali na krásnou farmičku.

Farma Pidi Midi

Vyskákali jsme z autobusu, nasvačili se a pak jsme byli pozvaní do úplně nové jurty. Zde nám Jája povídala o zvířátkách, ukázala nám kachnu Evžena (ano, měla klučičí jméno) a dva ježky Bodlinku a Bodláka. Všechny tři jsme společně nakrmili moučnými červíky a mohli jsme je tak pozorovat při jídle. 

Farma Pidi Midi 

Farma Pidi Midi 

Farma Pidi Midi

Poté na nás čekaly malé i větší dýně. Každý jsme si sedli ke své dýni, vzali lžičku a dlabali a dlabali, prohlíželi jsme si semínka a vyslechli jsme vyprávění Radka o podzimních tradicích. Když jsme měli hotovo, přemístili jsme se zase jinam…

Farma Pidi Midi Farma Pidi Midi Farma Pidi Midi 

Farma Pidi Midi

Přišli jsme k výběhu, kde bylo nespočet koziček. Protože jsme nosili do školky tvrdé pečivo, měli jsme teď možnost kozičky nakrmit. Všechny se na nás seběhly, jako kdyby týden nejedly. Byli jsme kozičkami doslova obklopení. Pečiva bylo dostatek, tak jsme se v krmení mohli vystřídat, a ještě zbylo na dva poníky. Kousek od těchto zvířátek jsme si prohlédli holoubky, králíčky, slepičky, kohouta, bažanta zlatého a diamantového. 

Farma Pidi Midi

Farma Pidi Midi

Farma Pidi Midi 

Farma Pidi Midi

Poslední volnou chviličku jsme strávili uvnitř budovy, kde na nás čekala další zvířátka, a to zakrslí králíci, osmáci, želvy (jedna jezdila na jiné želvě jako v taxíku), křepelky, křečci a další.

Protože se už blížil čas obědu, popadli jsme svoje dýně, naskákali jsme do autobusu a jeli zpět těmi zatáčkami k naší školičce. Výlet se nám moc líbil a těšíme se na další akce na farmě Pidimidi.


banner128_4