Mateřská škola Zdravíčko, Ústí nad Labem, příspěvková organizace

Návštěva heliportu

Počasí nám přálo, tak děti mohly opět navštívit stanoviště letecké záchranné služby. Předškoláci se dozvěděli mnoho zajímavých věcí o záchranářích, lékařích a jejich důležité a nelehké práci. O vrtulníku, jeho schopnostech a vybavení, které je důležité pro ošetření lidí po nehodách nebo pokud jim třeba selže srdíčko. Takže už víme, že záchranář musí být silný, obratný, také pořádný, nesmí se bát výšek, musí spolupracovat s ostatními a musí dodržovat daná pravidla. Třeba ta, že na vrtulník se nesmí sahat, přistupovat lze k němu pouze zepředu a v žádném případě na něj nesmíme mávat. Každý vrtulník má také své jméno, a ten náš se jmenuje BARČA. Takže Barčo, my ti přejeme, abys zachránila všechny lidi, co tě budou potřebovat a tím pak přibude další srdíčko na přilbě záchranáře, který se na záchraně života také podílel.

Zřizovatel školy:

UK_LOGO_RGBa28_4