Návštěva Indiánů v MŠ (25. 4. 2022)

Už jste někdy viděli opravdového Indiána?

Indián ve školce

Po indiánské svačince k nám jeden i se svoji Indiánkou dorazil.

Indián ve školce

Indiánský pozdrav „Hau kola“, tedy „Ahoj kamaráde“ jsme se hned všichni naučili. Děti měly oči stále otevřené, bylo se totiž na co dívat. Prohlédly si indiánské oblečení vyrobené z kůže zvířat, různé čelenky zdobené pery ptáků, indiánské hračky, hudební nástroje, zbraně, a dokonce indiánské obydlí – týpí.

Indián ve školce Indián ve školce Indián ve školce

Dozvěděly se mnoho zajímavého o indiánském životě, zazpívaly si indiánskou písničku beze slov, zatančily Hadí tanec s napodobováním různých zvířat. Samy si potom vyzkoušely střelbu z luku, chytání rybiček na prut nebo závod želviček namotáváním na klacík. Odměnou byl všem medvědí zub na šňůrce, který si děti mohly pověsit na krk.

Indián ve školce

Ještě si o těchto zajímavých lidech určitě mnohé povíme, čeká nás také spousta aktivit, protože tímto právě začal náš projekt

„Indiánská zem – to je prostě sen!“

Indián ve školce Indián ve školce