Sluníčkový den ve třídě Sluníček

Ve čtvrtek 24. března jsme si s paní učitelkou udělaly ve třídě sluníčkový den.

sluníčkový den

Děti i paní učitelka se oblékly do žluté barvičky. Přivítaly jsme jaro, na koberci jsme si řekly, co to vlastně slunce je, že není ve vesmíru jediné, že nesvítí žádnými žárovkami, nýbrž je v jednom ohni.

Zkusily jsme vymyslet co nejvíce slov, která jsou se sluníčkem spojená (například slunečník, slunečnice, slunění, slunečno apod.), slova jsme si také vytleskaly, abychom věděly, kolik mají slabik. Dále jsme se naučily básničku s pohybem o sluníčku, zatančily si na známou písničku „Sluníčko, sluníčko“ a každé dítko si vyrobilo domů zápich na špejli se sluníčkem.

sluníčkový den sluníčkový den sluníčkový den

sluníčkový den sluníčkový denvsluníčkový den

sluníčkový den sluníčkový den sluníčkový den

Kdo byl rychlý, stihl ještě vymodelovat sluníčko z modelíny a hledat písmenka ze slova „sluníčko“ na papíře. Poté už jsme byly jen na školní zahradě, kde jsme si užívaly jarní sluníčko.