Sluníčka
Motýlci
Rybičky

Sluníčka u HZS (12. 5. 2023)

V pátek 12. května byla třída Sluníček na exkurzi na hasičské stanici HZS ve Všebořicích. S sebou vzala svého nového kamaráda Karlíka, aby také viděl, jak to chodí u hasičů.

sluníčka v HZS

Přivítal je hasič velitel jménem Honza a provedl je po stanici. Všechny děti si mohly zblízka prohlédnout hasičské vozy, dozvěděly se, jaký vůz se k čemu používá, který je na požáry a který vůz se specializuje na dopravní nehody. Ve velké garáži děti našly také dva čluny, traktůrek, vyprošťovací vozidlo, velitelské vozy, vůz s kontejnerem, dva hasičské žebříky (jeden se žebříkem 52m!) a další hasičskou techniku. V autech si prohlédly vybavení potřebné u zásahů a to máte: sekery, palice, hydranty, hadice, agregáty, větráky, čerpadla, kužele, helmy, sorbenty, svítilny, opasky, vyprošťovací pomůcky, lékárničky, motorové pily...

sluníčka v HZS

sluníčka v HZS sluníčka v HZS sluníčka v HZS

sluníčka v HZS sluníčka v HZS

Děti si mohly potěžkat hasičskou výstroj, prohlédly si dýchají přístroj s maskou, vyzkoušely si záchrannou vestu. Spolu s panem velitelem se děti podívaly na interaktivní mapu, kde se zobrazují probíhající výjezdy, viděly tyč, po které hasiči sjíždějí z vyšších pater do garáže, vyzkoušely si helmy, sedět ve člunu a dokonce shlédly část výcviku hasičů s vodním proudem. Nakonec hasiči zahoukali, zablikali, zazvonili na zvoneček, který mají v atriu a Sluníčka se vydala trolejbusem zpátky do školky.

sluníčka v HZS

28_228_4