Beseda s paní policistkou - „Smíš x nesmíš“

Ve středu 1. prosince nás navštívila paní policistka z Městské policie,

aby se s námi podělila o své zkušenosti a znalosti.

beseda s p. policistkou

Pomocí obrázků a názorných pomůcek dětem vysvětlila, jaká úskalí a nebezpečí číhají kolem nich.

Děti se tak dozvěděly, že nemají chodit s cizími lidmi pryč, neměly by nikomu cizímu otvírat dveře, za žádnou cenu nesmí sbírat odhozené injekční stříkačky.

beseda s p. policistkou

Dále, že dětem do ruky nepatří sirky nebo zapalovač, nemají si hladit cizí pejsky, měly by znát své jméno a adresu.

S mobilním telefonem si děti vyzkoušely zavolat na tísňovou linku, pomohly hledat ztracenou holčičku a popisovaly, jak vypadá zloděj.

S paní policistkou si děti řekly důležitá telefonní čísla a na rozloučenou zaskákaly panáka :o)

beseda s p. policistkou

Pokud to situace dovolí, na jaře by přijely naopak děti za paní policistkou na dopravní hřiště V Krásném Březně a vyzkoušely si tak zase jiné dovednosti přímo v praxi.