Jak "motýlci" vysvobodili princeznu Elišku (Den dětí 1. 6. 2020)

Princezna Eliška, kterou ve své sluji věznil strašný drak Mrak, nám zanechala ve třídě mapu a zprávičku s prosbou o vysvobození.

princezna

děti s mapou

Abychom to dokázali, museli jsme splnit čtyři úkoly. Za splnění každého z nich jsme dostali jednu indicii.

děti s mapou děti a žáby

Podle korálků v mapě jsme se vypravili ze školky vstříc k prvnímu úkolu. Při něm jsme se proměnili v žáby, čápy a koně a dali jsme si závod.

Šli jsme dál podle mapy, až jsme narazili na druhý úkol. Ten jsme splnili zazpíváním pohádkové písničky.

Nedaleko na nás čekal úkol třetí, ve kterém jsme přiřazovali pohádkové postavy k pohádkám.

Při posledním úkolu jsme společně nakreslili hrad, aby princezna našla cestu domů.

děti kreslí

děti s mapou

Z indicií, které jsme získali za splněné úkoly, jsme zjistili, že poklad za vysvobození princezny máme hledat ve své třídě v papírovém hradu.

hrad z papíru poklad

Spravedlivě jsme si vše z pokladu rozdělili a pak si připili "šampáňem" na zdárné prožití našeho dne!

šampáňo