Velikonoční Zubrnice (17. 3. 2022)

Jaro již klepe na vrátka, a tak se děti z naší školky vydaly do Muzea v přírodě do Zubrnic.

velikonoční Zubrnice

Od tety Lenky se dozvěděly mnoho zajímavých informací spojených s Velikonocemi. Vyslechly si legendu o Ježíškovi, kterého zradil Jidáš, povídaly si o předvelikonočním půstu, který trvá celých 40 dní, viděly pletení pomlázky, slyšely zvuk řehtačky. Celé toto období je naplněno zvyky a tradicemi. Slyšeli jste o „černé“ či „kýchavé“ neděli? O pašijovém týdnu před Velikonocemi? „Modré pondělí“, „žluté úterý“, „škaredá středa“, kdy se nesměl nikdo na nikoho mračit, aby se nemračil po celý rok?

Děti se pěkně zapojovaly do připravených aktivit. Nazdobily si velikonoční kraslice jezerní sítinou, vyrobily proutěný závěs s papírovým vajíčkem, uválely a zamotaly jidášky, zahrály si vědomostní kvíz s lištičkou.

velikonoční Zubrnice

velikonoční Zubrnice velikonoční Zubrnice velikonoční Zubrnice

Své výrobky si odvezly domů, aby jim připomněly dopoledne plné zážitků a vůně blížících se Velikonoc.