Sluníčka
Motýlci
Rybičky

Návštěva Snoezelen místnosti

Třída sluníček se vydala v pátek 4. listopadu na netradiční návštěvu speciální místnosti, která rozvíjí všechny smysly. Je to příjemná místnost plná chlupatých koberečků, dek, polštářků, taburetek apod., se světelnými a zvukovými prvky, vůní a relaxační hudbou.

Snoezelen se nachází dvě zastávky trolejbusem od školky. Trolejbusem proto, že hodně pršelo (jinak bychom šli samozřejmě pěšky). Přivítala nás milá paní jménem Kamča, která nás uvedla do tajemného pokoje.

snoezelen

Zde jsme se seznámili a dali jsme se do „práce“. Nejdříve, kdo chtěl, vyzkoušel kapičky vody na své kůži, očichali jsme suchou i mokrou šišku, poslechli jsme si zvuk hromu z hromové  hole, moře, deště, bubínku i šumění mušle. Očima jsme pozorovali různé světelné prvky – vodní válec s bublinkami, plazma kouli, hada z optických vláken, různá světýlka, disko kouli apod.

snoezelen snoezelen snoezelen

snoezelen

Nechyběla ani vzájemná masáž balónkem, bodlinkami, speciálními válečky. To vše za doprovodu příjemné hudby. Kdo potřeboval, lehl si na kožešinky nebo kobereček, schoval se do týpý, přikryl se dekou – zkrátka pro každého se tu našlo něco.

snoezelen snoezelen snoezelen

snoezelen snoezelen

Už nyní se těšíme na další návštěvu, kde budeme hlouběji rozvíjet naše smysly.


28_228_4